אוניברסיטת חיפה- מוח ופסיכופתולוגיה

ראש המגמה - ד"ר עודד קלויר

קישור לדף המגמה באתר החוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה

קישור לחוברת המידע לתהליך ההרשמה לשנת תשפ"ב 

תיאור כללי של המגמה:

התכנית החדשה למוח ופסיכופתולוגיה באוניברסיטת חיפה היא תכנית ייחודית בארץ, העוסקת בחקר הבסיס המוחי להפרעות פסיכיאטריות. התכנית מתמקדת בבסיס הביולוגי של ההתנהגות, במטרה לבחון את הבסיס המוחי והעצבי של תופעות ותהליכים פסיכולוגיים בכלל ופסיכופתולוגיה בפרט. התכנית כוללת מגוון רחב של קורסי חובה וקורסי רשות מתחומי ידע שונים, ומאפשרת לסטודנטים להתנסות במחקר בין תחומי על קו התפר בין הפסיכולוגיה לביולוגיה. התכנית כוללת 3 מסלולי מחקר: מסלול לחקר מוח בבע"ח, מסלול לחקר מוח בבנ"א ומסלול ייחודי לביולוגיים המיועד לבוגרי מדעים מדוייקים ומדעי המחשב. קורסי החובה בתכנית משותפים (למעט מספר קורסים) ל-3 המסלולים ונותנים בסיס ידע משותף בהיבטים פסיכולוגיים וביולוגיים של מוח ופסיכופתולוגיה. קורסי הבחירה המגוונים מאפשרים לסטודנט/ית להעמיק בתחום ידע מסוים (פסיכוביולוגיה, נוירופסיכולוגיה, נוירוביולוגיה) ומכינים אותו/ה לעבודת התזה במסלול המחקר הספציפי.

הכשרה מחקרית: מרכיב אינטגראלי בתוכנית הלימודים היא ההכשרה למחקר. החל מסמסטר ב' בשנה הראשונה יתבקשו הסטודנטים להשתלב במחקר באחת המעבדות כחלק מהכשרתם. השתלבות זו במחקר תשולב עם ביצוע תזה מחקרית מעשית בהנחיית אחד ממורי התכנית במסלולים השונים. מידע נוסף על התחום ועל החוקרים בו נמצא באתר - http://psy.haifa.ac.il/~psybio.

תנאי קבלה לתואר שני:

ציון מתא"ם - לא נדרש מתא"ם כתנאי קבלה לתוכנית

ציון התואר הראשון - 85 (קיים גם מסלול ייחודי לבוגרי מדעי החיים/מדעים מדויקים/מדעי המחשב, בו הממוצע הנדרש הוא 80)

ציון תואר ראשון בחוג השני - 80

בטופס ההרשמה יש לכלול תיאור של התנסות מחקרית בה לקחתם חלק (כמו השתתפות במחקר כעוזרי מחקר או במחקר מודרך), וכמו כן תיאור קצר (עד עמוד אחד) של נושא שמעניין אתכם בתחום מוח ופסיכופתולוגיה. התיאור יכול להיות בעברית או באנגלית. התיאור לא יחייב אתכם בבחירת המעבדה בהמשך. בנוסף, המועמדים מתבקשים לתאר ניסיון הוראה (תרגול, שיעורים פרטיים) שהיה להם ויכול להיות רלוונטי למגמה.

דרושות 2 המלצות אקדמיות.

לפרטים נוספים
מוכנים להירשם? לחצו כאן
להתנסות במבחן לדוגמא
לפניכם שאלות לדוגמא המדמות את השאלות בפרק "סטטיסטיקה ושיטות מחקר" בבחינת המתא"ם
החל בוחן
בשבילך גם ב-whatsapp
מענה ותמיכה במרחק לחיצה