ההרגשה הייתה אחרת לגמרי באופק

גל בקר, אוניברסיטת תל אביב

הגעתי ל"אופק" לאחר שכבר ניגשתי פעם אחת למבחן המתא"ם. בפעם הראשונה חשבתי ללכת על בטוח, ולכן נרשמתי לחברה אחרת, יחד עם כל מי שהכרתי. לא חזרתי אליהם, ולא בגלל שלא הייתי מרוצה מהציון שקיבלתי. הסיבה לכך, שהפתיעה גם אותי, הייתה היחס.
 לכאורה, הגישה של ארגון או קורס זה או אחר לא אמורה לשנות כל כך הרבה, לעומת התוצאות עצמן. אך זו בדיוק הנקודה- אדם צריך להרגיש מספיק בנוח כדי לשאול שאלות בכיתה, לפנות למרצה שלו לאחר השיעור, או לשלוח מייל הבהרה. ואם הגישה שהוא נתקל בה היא של חוסר סבלנות, ואפילו ציניות, בסופו של דבר הוא נותר בהרגשה שלאף אחד שם לא באמת אכפת ממה שיקרה איתו, ושמדובר בעיקר בתעשייה למטרות רווח.

 ההרגשה הייתה אחרת לגמרי ב"אופק". הארגון כולו, מהמנהלת, דרך המזכירות וכלה בצוות הפיתוח, כולם גרמו לי להאמין שהם רוצים בטובתי. כל פעולה שביצעו, כמו הוספת חומרי לימוד או מפגשי העשרה, נומקה בפניי, כדי שאדע בדיוק מה חשיבותו לתמונה הכוללת. כך יצא שהרגשתי שאני לא רק לקוח או תלמיד במערך, אלא גם שותף.

ראשונה בין מהממים הייתה המורה שלי בקורס, חן שפרלינג. בניסיון להעביר את עצמת החוויה של המפגש איתה, אני אציג את מעלותיה בסגנון זרם התודעה- חכמה, טובת-לב, מדייקת בניסוחיה, בעלת הבנה עמוקה של החומר, מקדישה זמן אישי למי שמתקשה, מונעת מהתלמידים להתפזר ולבלבל את עצמם, מצחיקה, רגישה, מרגיעה, שנונה, נהדרת. שיער גולש. אני זוכר לקחת קרדיט גם לעצמי, אבל ברור לי שהעובדה שהייתה לי מורה מעולה, שנתנה מעצמה לי ולבני כיתתי, תרמה לי רבות בדרך לציון הנכסף. ואני גם מודע לעובדה שלא סתם אותה מורה מחוננת נמצאה דווקא ב"אופק". כי הם לא שאננים לגבי התפקיד שלהם, ולגבי השירות שהם מציעים.

הם מאמינים, וזה כל כך ברור מהמפגש איתם, שלכל תלמיד מגיע היחס שהוא זקוק לו, כדי להגיע להישגים הטובים ביותר.וזו המקצועיות שבסופו של דבר הכי משפיעה.

ההחלטה לאיזו חברה להירשם היא חשובה, ואני מציע לכם לבחון את כל האפשרויות. אני כותב את המכתב הזה כדי להציג בפניכם את איך שאני חוויתי את הקורס, בתקווה שזה יעזור לכם בבואכם לבחור. מהניסיון שלי, הדרך הכי טובה להוציא מעצמכם את המיטב, הוא לשים את עצמך במקום שבו תרגיש בנוח לעשות זאת. בלב שלם אני יכול לומר שעבורי המקום הזה היה "אופק".

 

יאלָלָה בְּרעל,

 

חזרה לבית הספר למתא״ם של אופק: ככה השגתי את הציון שרציתי >>>

לפרטים נוספים ולהרשמה

המרכז הארצי קבע

תלמידי אופק מקבלים את הציונים הגבוהים ביותר במתא"ם
לדו״ח המרכז הארצי

מבחן מתאם לדוגמא

מבוסס על מתא״ם 2019
הבחן עכשיו
עיצוב אתרים ופיתוח - design-studio.co.il