חומרי התרגול לבחינת המתא״ם

חומרי התירגול של אופק מתא"ם נועדו ללוות אתכם לכל אורך הקורס - עד למבחן. הספרים שלנו מרכזים את כל החומר הדרוש למתא"ם בצורה בהירה ומקיפה, ומכילים אלפי תרגילים, דוגמאות והסברים. ספרי התירגול והלימוד שלנו נכתבו ע"י צוות המחקר והפיתוח של אופק, המורכב מדוקטורנטים ומאסטרנטים מובילים מהמגמות השונות לפסיכולוגיה בארץ, מתרגלים ומרצים מצטיינים בקורסי סטטיסטיקה ושיטות מחקר במחלקות השונות.

חומרי התירגול של אופק קנו להם שם של ספרים מקצועיים, מעמיקים, ברמת קושי גבוהה, כאלו הנותנים מענה הולם לרמת הקושי של מבחן המתא"ם. 
 

 

ספר תיאוריה בסטטיסטיקה ושיטות מחקר

כל הידע התיאורטי הדרוש לבחינה מרוכז בספר התיאוריה, הידוע בשם - "הספר הצהוב".
מעט אנשים נהנים לקרוא ספרי תיאוריה. היה לנו חשוב שלא רק תקראו את הספר, אלא גם תבינו אותו. הספר כתוב בעברית פשוטה, ברורה ומובנת, כדי שגם אם סטטיסטיקה היא לא שפת האם שלנו, נוכל להבין אותה. הספר כולל מאות דוגמאות מפורטות וברורות, שממחישות בצורה נגישה את המושגים התיאורטיים. לצד הפשטות והנגישות, לא ו
יתרנו על מקצועיות והעמקה. הספר נערך תוך שיתוף והתייעצות עם אנשי סגל ומרצים באוניברסיטאות, והוא מהווה את אחד הספרים הטובים בתחום.

 

ספרי תרגול סטטיסטיקה ושיטות מחקר (כרך 1 וכרך 2)

אלפי תרגילים ברוח בחינת מתא"ם, המהווים הכנה מלאה לצפוי במבחן. בנינו את הספרים מיחידות תרגול שונות הבנויות בסדר קושי עולה, שנותנות יחד מעטפת שלמה ללמידה למבחן.  פירקנו את החומר בכל נושא ליחידות הכי קטנות שלו, ובנינו מכל אחת מהן יחידת ליבה. כל יחידת ליבה מהווה נושא "אטומי" וספציפי, ובודקת הבנה מעמיקה ויסודית של אספקט מסוים בחומר.

אנו מעדכנים ומוסיפים בכל שנה ליחידות הליבה את הנושאים החדשים שמופיעים במתא"ם, בכדי להבטיח שכל חומר עליו תישאלו - יהיה מוכר מחומרי התרגול. 

 

ספר תרגול טקסטים

ספר המכיל עשרות רבות של טקסטים לתרגול, המשקפים את אופיים ורמתם של הטקסטים שהופיעו בשנים האחרונות במתא"ם. הספר כולל טקסטים מחקריים וטקסטים קליניים תאורטיים במגוון רחב של נושאים.

 

 

ספר מיומנויות בטקסטים

ספר המיומנויות בטקסטים כולל שיעורי בית לתרגול אישי וממוקד לשיפור מיומנויות בפתרון טקסטים. בנינו את התרגול כך שיאפשר התקדמות במסלול אישי, התואם את נקודות החוזק והחולשה שלך. אחרי שנכיר אותך באופן אישי בסדנאות הטקסטים, ובמסגרת שיעורי הטקסטים שיערכו בכיתה, נוכל להתאים לך את תוכנית העבודה המתאימה לך ביותר. סדנאות הטקסטים נועדו לתת לך כלים ייחודיים לבנות לך אסטרטגיה אישית, שיאפשרו לך להגיע למקסימום. 

 

 

חוברת הכיתה 

חוברת הכיתה הוא כלי לימוד יעיל ושימושי עבור המדריכים והתלמידים שלנו. חוברת הכיתה מלווה את כל השיעורים, יחד עם המצגות, ההסברים, והדוגמאות. עבור תלמידי אופק 9, מלווה החוברת את מהלך הצפייה בשיעורי הוידאו. בחוברת הכיתה תוכלו למצוא שאלות בכל נושא, טבלאות סיכום, עקרונות מפתח, ועוד.

 

 

ספר מרתון

ספר זה מלווה את החלק האחרון בקורס - המרתון. בספר תמצאו סימולציות בית מלאות, שמשקפות את המבנה, הסגנון והרמה של בחינת המתא"ם כפי שהיא בשנים האחרונות. כל סימולציה מכילה את שני פרקי המבחן. בפרק הסטטיסטיקה ושיטות מחקר תמצאו שאלות שמייצגות את מגוון הנושאים, רמת הקושי והסגנון שתפגשו בבחינת המתא"ם. פרק הטקסטים מייצג את פרקי הטקסטים מהשנים האחרונות מבחינת מבנה הטקסטים, הנושאים שלהם והשאלות כמובן. בנוסף, בספר המרתון תמצאו עוד מקבצי טקסטים שיאפשרו תרגול נוסף של פרק זה בשלב המרתון.

 

סימולציות למתא"ם
בקורס תקבלו סימולציות מלאות לכל אורך הקורס -

  • מבחן פתיחה מלא
  • מבחן אמצע  מלא
  • מבחני סימולציה לבית 1
  • מבחני סימולציה לבית 2
  • מבחן סימולציה 1 במסגרת המרתון
  • מבחן סימולציה 2 במסגרת המרתון
  • מבחן סימולציה 3 במסגרת המרתון

את המבחנים אנחנו עושים בתנאים אמיתיים - בדיוק כמו במתא"ם. זה קשה, זה תובעני וזה דורש מאמץ. אבל אנחנו מאמינים שאין דרך אחרת. 

לפרטים נוספים ולהרשמה

המרכז הארצי קבע

תלמידי אופק מקבלים את הציונים הגבוהים ביותר במתא"ם
לדו״ח המרכז הארצי

מבחן מתאם לדוגמא

מבוסס על מתא״ם 2019
הבחן עכשיו
עיצוב אתרים ופיתוח - design-studio.co.il