רמת המוכוונות להצלחה שלי באה לידי ביטוי בכל היבט של הקורס

ענבל אייל, אוניברסיטת בן גוריון, שיפרה ציון ב-15 נקודות

למתא"ם ניגשתי פעמיים בהיותי סטודנטית – בקיץ האחרון, ובזה שלפניו. בפעם הראשונה ניגשתי בחברה אחרת. החברה האחרת גדולה מאוד ופנתה לאזור הדרום ואפשרה לעשות את הקורס שם, מה שאוטומטית נתן העדפה להירשם אליה. בשנתי הראשונה אף עבדתי כנציגת רישום בקמפוס ועזרתי לחברה זו לפרסם ולשווק אותה בקרב הסטודנטים, האמנתי באמת ובתמים כי זוהי החברה הנכונה ביותר לעשות בה את קורס ההכנה למתא"ם. במהלך הקורס לקחתי את כל החבילות, כך שכביכול קיבלתי את המענה הגבוה ביותר מבחינת הצוות המקצועי לצרכים שלי בהכנה לבחינה, ואכן הרמה בה הייתי לכל אורך הקורס שיקפה את הציון שלי במתא"ם.

עד למפגש שלי עם אופק הייתי בטוחה שאכן זהו הציון שמגיע לי וכי לא בטוח שיש הרבה איך לשפר אותו, בעיקר בחלק הטקסטים בבחינה. בקיץ האחרון, שיפרתי את הציון בבחינה עם אופק ב-15 נקודות.

השנה (בקיץ האחרון) נפתח לראשונה קורס של אופק בב"ש, מה שאפשר לי לשקול איזה קורס אני מעדיפה לקחת. מרגע שנרשמתי באופק, על אף ששילמתי כמעט פי שניים מן המחיר שהייתי משלמת כתלמידה חוזרת בקורס המתחרה, לא הצטערתי לרגע. גודל הקבוצה, 25 תלמידים, בא לידי ביטוי בכל שיעור. לא הייתה אפשרות שמישהו ייצא מהכיתה כשאינו מבין משהו כיוון שגם אם היה משהו לא ברור המדריכה ידעה לראות זאת ולפנות אליו לאחר השיעור באופן פרטי, מבלי שהתלמיד בכלל יפנה אליה.

הקורס בנוי כך שבכל שבוע יש שני מפגשים של 4 שעות, בדיוק זמן הריכוז שאפשר להחזיק. המפגש השבועי הנוסף עוזר למקד את הסטודנט בחומר ונותן עוד יום בו יש מפגש עם המדריך כך שאם היה משהו לא ברור אין צורך להמתין שבוע שלם, אלא כבר באותו שבוע פותרים את זה. שלישית, ראוי לציין את סדנת הטקסטים. בשני הקורסים לקחתי את החבילה האישית, אך הרמה של ההדרכה באופק נמצאת גבוה מעל רמת ההדרכה הפרטנית בקורס השני וזאת כיוון שמדובר במפגשים מובנים באופן מאוד מסודר אשר בסוף כל מפגש ישבתי במשך שעה וחצי עם המדריך טקסטים ואבחנו יחד את נקודות החוזק והחולשה שלי. המבנה של המפגש מתואם עם מבנה הבחינה, כך שמדובר במפגש של 4 שעות. לכן, כאשר המדריך מאבחן את נקודות החולשה של התלמיד – הוא יכול לעשות זאת תוך התחשבות בגורמי עומס קוגניטיבי שבאים לידי ביטוי בבחינה מעבר ליכולות הספציפיות של הסטודנט. בקורס השני מדובר במפגש של שעה אחת ללא הכנה מוקדמת.

ברמה היותר אישית, כאשר פרסמו באופק לגבי היחס האישי בקורס הייתי מאוד סקפטית לאחר ההתנסות הקודמת שלי, - שהייתה אמורה לספק לי בדיוק את אותו יחס אישי בזכות כל החבילות שלקחתי. הסקפטיות שלי נשארה מחוץ לכיתה כבר בשיעור הראשון.

רמת המוכוונות להצלחה שלי באה לידי ביטוי בכל היבט של הקורס. המדריכה הייתה מדהימה ביכולות שלה להבין  את המיקום של כל תלמיד את ההתקדמות שלו בגרף ההצלחה.

אני ממליצה לכל סטודנט שהרמה אליה שואף גבוהה מן הממוצע ללכת לקורס ההכנה באופק,כיוון שסוג הלימוד בקורס מאפשר לך ללמוד להתמודד עם כל סוג שאלה, ובאופק מלמדים אותך להתעסק במהות ולא בתרגול.

חזרה לבית הספר למתא״ם של אופק: ככה השגתי את הציון שרציתי >>>

לפרטים נוספים ולהרשמה

המרכז הארצי קבע

תלמידי אופק מקבלים את הציונים הגבוהים ביותר במתא"ם
לדו״ח המרכז הארצי

מבחן מתאם לדוגמא

מבוסס על מתא״ם 2019
הבחן עכשיו
עיצוב אתרים ופיתוח - design-studio.co.il